LEMO Chair

LEMO Chair
ЕДНО СТОЛЧЕ. ЗА СИТЕ. <br> НАЈНОВОТО 4-ВО-1 РЕШЕНИЕ ЗА СЕДЕЊЕ

ЕДНО СТОЛЧЕ. ЗА СИТЕ.
НАЈНОВОТО 4-ВО-1 РЕШЕНИЕ ЗА СЕДЕЊЕ

Столче за цел живот. Столчето LEMO на CYBEX 4-во-1 е одличен и издржан избор кој се прилагодува на растот на Вашето дете. Ставете го соодветниот додаток и ќе можете да го користите столчето од раѓање до 99 години. Со една рака можете да го прилагодите и да одберете една од четирите позиции на столчето. Терпезарија?Дневна?Кујна? Тркалата го намалуваат ризикот од превртување на столчето и истовремено го прават поподвижно.

Подесување со една рака

Само со една рака, столчето може да се прилагоди за една секунда во саканата позиција.

ИНДИВИДУАЛНО ПОДЕСУВАЊЕ НА ВИСИНАТА

Индивидуалното подесување на висината обезбедува оптимизирано ергономично седење како што расте детето и совршено одговара са било кој понатаму.

ИНДИВИДУАЛНО ПОДЕСУВАЊЕ НА ДЛАБИНАТА

Има 4 позиции на длабина.

ЛЕСНО СОСТАВУВАЊЕ

Со само 4 штрафови - се составува за 3 минути

АКЦЕСОАРИ

Достапни акцесоари: LEMO сет за бебиња, LEMO послужавник, LEMO удобна подлошка

LEMO Chair

LEMO Столче

LEMO Хранилка од раѓање (со Релаксатор), од 6 месеци приближно 9 кг (со Бебешки сет). LEMO Хранилка од 3 години до 99 (приближно 95 кг)

LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче LEMO Столче

LEMO Столче

Алуминиумска рамка со пластичен дел за седење и наслон за нозе. Инфо: L 560 mm / W 530 mm / H 820 mm. Тежина 8.3 кг.

LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче LEMO Дрвено Столче

LEMO Дрвено Столче

Алуминиумска рамка со дрвен дел за седење и наслон за нозе. Инфо: L 560 mm / W 530 mm / H 820 mm. Тежина 8.0 кг

Додатоци

LEMO сет за бебиња LEMO сет за бебиња LEMO сет за бебиња LEMO сет за бебиња

LEMO сет за бебиња

LEMO Послужавник LEMO Послужавник LEMO Послужавник LEMO Послужавник

LEMO Послужавник

uf-4Tz6JJkM

CYBEX LEMO Туторијал

FAQ

Каде можам да најдам резервни делови?
Резервни делови можете да најдете кај Вашиот локален дилер.За да најдете продавница близу вас, кликнете на http://cybex-online.com/de/retailer.html
Од која возраст може да се употребува LEMO столчето/LEMO дрвеното столче?
LEMO столчето/LEMO дрвеното столче може да се употребува со LEMO Релаксаторот од 0 - 6 месеци. Децата помеѓу 6 месеци и 3 години можат да седат на столчето користејќи го опционалниот LEMO бебешки сет. Од 3 до 99 години, столчето се адаптира индивидуално.
Дали LEMO столчето/LEMO дрвеното столче може да биде на ниво на маса за ручање?
Да, бидејќи се прилагодува по висина и длабина, може да биде на ниво на стандардна маса за ручање.
Кои акцесоари се достапни за LEMO столчето/LEMO дрвеното столче?
Достапни акцесоари се LEMO Бебешки сет, LEMO Послужавник и LEMO Подлошка.
Како можам да бидам сигурен дека столчето нема да се преврти и дека е цврсто?
Силиконските додатоци на ногарките на столчето го прават многу стабилно. Тие се на предните ногарки а на задните има тркалца. И LEMO релаксаторот им селиконски додатоци за поголема стабилност.
Како се чисти LEMO столчето/LEMO дрвеното столче?
Едноставно, со мокра крпа. Послужавникот и бебешкиот сет можат да се мијат во машина.
Како да се склопи LEMO столчето/LEMO дрвеното столче?
LEMO столчето/LEMO дрвеното столче се склопува за неколку минути. Има вкупно 6 компоненти кои лесно се соединуваат. 4 штрафови кои треба цврсто да се стегнат со помош на клуч кој е во сетот.
Дали има дополнителен послужавник за LEMO столчето/LEMO дрвеното столче?
Да, тој може да се постави на LEMO бебешкиот сет. И двата додатоци може да се мијат во машина и достапни се во 6 бои: Зелена, жолта, сина, бела, црна и сива.
Дали LEMO столчето/LEMO дрвеното столче има дополнително перниче?
Да, достапно е како додаток. Го има во 2 бои: Сива и Беж. Може да се пере во машина на 30°.
Дали детето може да се бутне или доближи само од масата додека седи на LEMO столчето/LEMO дрвеното столче?
Двете тркалца го враќаат столчето кон назад доколку детето се бутка од масата. Ова спречува да се преврти. Силиконските додатоци на предните ногарки спречуваат детето да се доближи само до масата.
Дали алатот за склопување на LEMO столчето/LEMO дрвеното столче е вклучен?
Да, вклучен е.
Дали може да се купи LEMO столчето/LEMO дрвеното столче без LEMO Бебешкиот сет?
Да, LEMO бебешкиот сет се купува дополнително.
LEMO Bouncer
LEMO Bouncer
Повеќе Инфо
УБАВИНАТА НА ЕДНОСТАВНОСТА:

Употребуваме колачиња за да Ви овозможиме најдобро искуство на нашиот сајт. Со употреба на нашите услуги, се согласувате на нашата употреба на колачиња. Повеќе инфо