Pallas 2-Fix

Информации за производот

 • Должина:

  435 мм

  Ширина:

  550 мм

  Висина:

  715 мм

 • Тежина:

  11.2 кг

 • Одржување:

  Навлаките се перат во машина на 30°

 • Што добивате:

  Седиште за во автомобил со вклучен штитник од удари, Додаток на седиштето, ISOFIX насочувачи

 • Развиено и дизајнирано во Германија

  Развиено и дизајнирано во Германија

 • UN R44/04

   

The pictures of products and the measurements on this website are for indication purpose only. Products may vary and we reserve the right to make product changes.

Компатибилност со автомобилот

Дали ова седиште одговара за во мојот автомобил?

Before buying the child seat, always check whether it can be properly installed in your vehicle. We recommend a test installation at a qualified retailer.

The recommendations of the vehicle manufacturer regarding the installation of child seats must be followed.

INSTALLATION WITH VEHICLE BELT

The child seat can be used with folded ISOFIX-Connect locking arms on all vehicle seats with three-point automatic belt.

INSTALLATION WITH ISOFIX CONNECT

A use of the child seat using ISOFIX-Connect locking arms and three-point automatic belt is not fully possible in all vehicles. Please check the compatibility of your vehicle.

If your vehicle is not displayed, please contact our customer service team

1. Одбери произведувач на автомобили

2. Select model and year

If you have any further questions, please contact us

Прашајте

FAQ

Дали можам да продолжам да го употребувам седиштето и после сообраќајка?
Ние од CYBEX, силно препорачуваме да го замените седиштето после било каква сообраќајка. Многу тенки пукнатини, невидливи за голо око може да се појават на пластиката. Овие пукнатини може да претсавуваат зголемена опсност и ризик.
Моето седиште за автомобил е оштетено. Како можам да го поправам?
Ве молиме обратете се кај продавачот од каде сте го купиле Вашето CYBEX седиште. Тие ќе се погрижат за тоа.
Каде да најдам резервни делови?
Можете да нарачате кај дистрибутерот.За да најдете продавница близу вас одете на нашиот website: http://cybex-online.com/de/retailer.html.
Дали CYBEX ќе пушти i-Size седиште со штитник?/Кога CYBEX планира да пушти во употреба Platinum i-Size седиште?
Во моментов не знаеме. Инжињерите во CYBEX се во тесна соработка со експерти од други водечки брендови и институции кој се од областа на безбедноста на децата со цел да се развијат други производи. Веднаш штом CYBEX одлучи да произведе ново i-Size седиште, нашите планови ќе бидат објавени на website и на социјалните медиуми.
Кога ја менувам Pallas 2-Fix во Група 2/3, како да ги сменам ISOFIX конекторите?
1. Притиснете ја подесувачката рачка на главната рамка и истегнете ги ISOFIX конекторите додека не почувствувате отпор. 2. Истовремено држете ја рачката и со Вашите прсти или со штрафцигер, ослободете ги двата клипа. 3. Вметнете ги ISOFIX конекторите во посебните слотови на долниот дел од перничето на седиштето додека не осетите отпор. 4. Притиснете ја рачката ситуирана централно на дното на седиштето и бутнете ги ISOFIX конекторите во седиштето сосема да ги снема.
Може ли да ставам ISOFIX Connect систем на седиште од автомобил кој нема ISOFIX конектори?
Моделите на автомобили кои немаат ISOFIX, неможе да им се стави дополнително. Ве молиме немојте да пробувате.

Употребуваме колачиња за да Ви овозможиме најдобро искуство на нашиот сајт. Со употреба на нашите услуги, се согласувате на нашата употреба на колачиња. Повеќе инфо