Cloud Q

Практична ISOFIX база -  Base Q-Fix

Практична ISOFIX база - Base Q-Fix

Транспортерот доаѓа со база која се инсталира на седиштето во автомобилот со помош на ISOFIX конектори. Откако ќе се инсталира базата, седиштето/транспортер се поставува со еден клик на базата и не е потребно дополнително врзување со ремени. Индикаторот покажува дали седиштето е правилно поставено. Во автомобили каде нема ISOFIX систем може да се прицврсти со ремените од автомобилот.

ISOFIX насочувачи

ISOFIX насочувачи

Го олеснуваат поставувањето во автомобилот и ја штитат ткаенината и кожата на седиштето. Сетот е вклучен со секој CYBEX ISOFIX и ISOFIX Connect седиште.

Зимска вреќа
Зимска вреќа

Зимска вреќа

Зимска вреќа

Бои

  • Rebel Red

  • Lavastone Black

Прекривка за дожд

Прекривка за дожд

Заштита од ветер и други временски непогоди кај сите CYBEX детски седишта за автомобил.

Летна навлака

Летна навлака

Направена од 85%памук и 15% полиестер овозможува на детето да му биде ладно и удобно во жешките летни денови.

Мрежа против инсекти

Мрежа против инсекти

Мрежата обезбедува заштита од комарци и други инсекти. Благодарение на еластичниот материјал, одлично пасува на CYBEX седиштата. Доколку е потребно, се пере во машина на 30°C.

Употребуваме колачиња за да Ви овозможиме најдобро искуство на нашиот сајт. Со употреба на нашите услуги, се согласувате на нашата употреба на колачиња. Повеќе инфо