Aton M i-Size

Зимска вреќа

Зимска вреќа

Поставеноста со флис прави детето да се чувствува топло и пријатно, горниот дел целосно се отстранува и има патент околу целата вреќа

Мрежа против инсекти

Мрежа против инсекти

Мрежата обезбедува заштита од комарци и други инсекти. Благодарение на еластичниот материјал, одлично пасува на CYBEX седиштата. Доколку е потребно, се пере во машина на 30°C.

Прекривка за дожд

Прекривка за дожд

Заштита од ветер и други временски непогоди кај сите CYBEX детски седишта за автомобил.

Летна навлака

Летна навлака

Направена од 85%памук и 15% полиестер овозможува на детето да му биде ладно и удобно во жешките летни денови.

ISOFIX насочувачи

ISOFIX насочувачи

Го олеснуваат поставувањето во автомобилот и ја штитат ткаенината и кожата на седиштето. Сетот е вклучен со секој CYBEX ISOFIX и ISOFIX Connect седиште.

База М

База М

База М е компатибилна со Aton M и Sirona M2 i-Size. Поради индивидуално подесувачките ISOFIX конектори како и ногарката за потпора со подесување на висината, овие две седишта за автомобил добиваат екстра стабилност и безбедност со База М. Инсталацијата на еден клик овозможува сигурно и едноставно подесување и не бара дополнително врзување. Индикаторите за инсталација исто така помагаат да се спречи можна грешка при поставувањето.

Употребуваме колачиња за да Ви овозможиме најдобро искуство на нашиот сајт. Со употреба на нашите услуги, се согласувате на нашата употреба на колачиња. Повеќе инфо