Grupa 2/3

Zwycięzca testu:
Foteilk Solution M-fix

Oba foteliki Solution M-fix i Solution M zostały zwycięzcą grupy 2/3 w teście uznanej niemieckiej organizacji testującej Stiftung Warentest 06/2015, otrzymując doskonałe wyniki o niezależnych instytucji europejskich. Wynik 1.8 (DOBRY) dla obu fotelików kwalifikuje te foteliki do najlepszych w swojej grupie, * na równi z jednym fotelikiem innej marki.

  • Odchylany zagłówek
  • Niezależne regulowane osłony boczne
  • 12 pozycji regulacji wysokości zagłówka
  • Łączniki ISOFIX

Solution M-fix

Solution M

Komentarz Stiftung Warentest, Test 06/2015 (Solution M-fix)

"Waga 6,4 kg czyni ten fotelik lekkim, Dobre oparcie nóg i wygodne siedzisko. Dziecko świetnie widzi i ma dobrą pozycję siedzenia. Przestrzenny fotelik."

Komentarz ADAC Motorwelt, Test 06/2015 (Solution M-fix)

 Dobry fotelik dla czterolatków i starszych dzieci, zapewnia dodatkowe mocowanie ISOFIX (w samochodach przystosowanych do tego). Zapewnia dodatkową stabilność i zapobiega przechylaniu fotelika na zakrętach."

Solution M(fix) jest dostępny w całej gamie kolorów kolekcji 2016

Phantom Grey
Princess Pink
Olive Khaki
Autumn Gold
Mars Red
Manhattan Grey
Royal Blue
Happy Black

Solution M(-fix) - zalety fotelika

Solution M-fix: Zwycięzca testu w grupie 2/3

Najnowszy model z wielokrotnie nagradzanej rodziny fotelików Solution - Solution M-fix posiada opatentowany zagłówek, który zapobiega niebezpiecznemu opadaniu głowy dziecka do przodu podczas snu, teleskopowe osłony boczne oraz skorupę pochłaniającą energię. Zapewnia optymalne bezpieczeństwo w przypadku zderzenia bocznego. Można go używac z ISOFIX lub z pasami samochodowymi.

12 pozycji regulacji wysokości zagłówka
System cyrkulacji powietrza
Szerokie i miękkie siedzisko
Opatentowany, odchylany zagłówek
Niezależnie regulowana ochrona przy zderzeniu bocznym
Skorupa absorbująca energię
Łączniki ISOFIX (Solution M-fix)

Solution M: Opatentowane bezpieczeństwo i doskonała funkcjonalność

Bardzo ważnym elementem w zakresie bezpieczeństwa rodziny Solution jest opatentowany, odchylany zagłówek . Chroni dziecko przed opadaniem głowy podczas snu, zatrzymując ją w bezpiecznej strefie. W przypadku kolizji bocznej dodatkowo chroni dziecko poprzez niezależnie regulowane osłony boczne.

Dane techniczne

Solution M-Fix

L 405 mm / W 540 mm / H 625 mm - 5.8kg

Solution M

L 405 mm / W 540 mm / H 625 mm - 5.2kg

Podkładka vs. Solution

Głownym założeniem systemu ochrony dzieci jest prawidłowa adaptacja pasów samochodowych do rozmiaru dziecka. Standard ECE R 44/03 i 44/04 zakłada, że podkładka dla dziecka o wadze powyżej 15 kg jest teoretycznie wystarczającym rozwiązaniem. Jednak zalecamy używanie kompletnego fotelika z oparciem dla optymalnej ochrony miednicy, ramion i głowy. Różnice między prostą podkładką i pełnym fotelikiem z dopasowanymi pasami samochodowymi są ogromne.

Problemy z podkładką

Największą wadą podkłądki jest to, że nie zapewnia ochrony przy zderzeniu bocznym. Bezpieczny fotelik z oparciem dopasowany jest z każdej strony, chroni głowę dziecka przed zderzeniem z szybą samochodową podczas kolizji. Ponadto kolizje boczne mogą powodować poważne urazy, również z powodu bocznych poduszek powietrznych. Poduszki powietrzne świetnie chronią dorosłych, ale mogą powodować duże ryzyko urazu u dzieci. Statystyki pokazują, że jedna na cztery kolizje to zderzenie boczne. Jeszcze bardziej alarmujący jest fakt, że 20 % zgonów dzieci i poważnych urazów to konsekwencje kolizji bocznych. Podkładki nie zapewniają właściwej ochrony dziecka w najbardziej wrażliwych obszarach. Zawsze istnieje ryzyko, że podkładka wyślizgnie się spod dziecka. Podkładki nie zapewniają również właściwego prowadzenia pasa na ramieniu, powodując przyleganie pasa zbyt blisko szyi. Foteliki zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo i prawidłowe przebieganie pasa po ciele dziecka.