Grupa 0+ / 0-13kg (od urodzenia do ok. 18 m-cy)

Zwycięzca Testu:
Fotelik Cloud Q

Fotelik dla niemowląt Cloud Q został zwycięzcą w grupie 0+ w teście 06/2015, przeprowadzonym przez niezależną europejską organizację konsumencką Stiftung Warentest, otrzymując doskonałe oceny od uznanych instytutów testujących. Ponadto jako jedyny fotelik zapięty na pasy otrzymał oceną "bardzo dobry" w kategorii: bezpieczeństwo. Zamontowany na bazie ISOFIX - baza Q-fix otrzymał ocenę 2.0 (dobry).

  • Rozkładane oparcie
  • Teleskopowy system L.S.P.
  • Travel system z wózkami
  • Składany daszek w rozmiarze XXL
  • Opcjonalnie: Baza Q-fix

Cloud Q & Base Q-fix

Cloud Q

Komentarz Stiftung Warentest, test 06/2015

"Bardzo niskie ryzyko urazów głowy przy zderzeniu bocznym. Pas przechodzi idealnie, łatwo zabezpieczyć dziecko i zamontować fotel."

Komentarze ADAC 06/2015 (Cloud Q z bazą Q-fix)

"Dobra robota, CYBEX. Fotelik dla niemowląt Cloud Q osiągnął najwyższe oceny. Jest jedynym fotelikiem dla niemowląt z wynikiem "bardzo dobry" w tym teście."

Cloud Q jest dostępny we wszystkich kolorach kolekcji 2016

Cloud Q PlusCloud Q Comfort
Princess Pink
Olive Khaki
Autumn Gold
Mars Red
Manhattan Grey
Royal Blue
Happy Black
Phantom Grey
Princess Pink
Olive Khaki
Autumn Gold
Mars Red
Manhattan Grey
Royal Blue
Happy Black

Cloud Q - zalety fotelika

Fotelik dla niemowląt:Cloud Q

Nowa funkcja Cloud Q to możliwość uzyskanie poziomej pozycji poza samochodem. Wydłużający się podnóżek i płaska pozycja, pozwala dziecku na komfortowe przebywanie w foteliku w ergonomicznej pozycji. Pochylenie oparcia może być regulowane jedną reką, bez potrzeby wyjmowania dziecka z fotelika. Rączka zostaje w pozycji, która umożliwia przenoszenie fotelika.Możliwość montażu na wózkach CYBEX.

Rozkładane oparcie
11 pozycji regulacji zagłówka
Szerokie pasy Y
Zintegrowana, składana budka XXL
Teleskopowy system L.S.P.
Skorupa absorbująca energię

Stabilność i bezpieczeństwo: Base Q-fix

Baza Q-fix jest montowana w samochodzie za pomocą łączników ISOFIX. Zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i stabilność. Alternatywinie można jej używać również zapinając pasami, w autach bez ISOFIX. Fotelik łatwo wpina się na bazę, bez potrzeby dodatkowego zabezpieczenia. Znaczniki informują o prawidłowym zapięciu.

Łatwy montaż pasem bezpieczeństwa
regulowana wysokość nogi
ISOFIX

Dane techniczne

L 670 mm \ B 440 mm \ H 395-565 mm Fotelik 5,4 kg - Baza 5,5 kg

Testowanie fotelików dla niemowląt

Pomimo tego, że rodzice na całym świecie różnią się mocno od siebie,  mają ze sobą coś wspólnego. Wszyscy tak samo podzielają troskę o bezpieczeństwo swoich dzieci. Również w samochodzie. W tym przypadku nie może być mowy o kompromisach. Idąc z pomocą w wyborze odpowiedniego fotelika dla swoich pociech, wprowadzono jednolity standard w Europie - normę ECE R 44/04. Dodatkowo, oprócz wymagań prawnych, foteliki są sprawdzane i testowane przez niezależne instytucje, takie jak niemiecki automobilklub ADAC i Stiftung Warentest. Zwycięzca takiego testu musi spełnić szereg wysokich wymagań w różnych kategoriach.

Przykład ADAC: Jak są testowane foteliki dla niemowląt

Raz lub dwa razy w roku, niemiecki automobilklub ADAC testuje najnowsze foteliki samochodowe z każdej grupy. Poddawane są m.in. symulacji zderzenia czołowego i bocznego. Zderzenie czołowe odbywa się przy prędkości 64 km/h, boczne ma miejsce przy 50 km/h. W zależności od kategorii, dobiera się manekiny różnych rozmiarów do testów zderzeniowych. Celem jest osiągnięcie maksymalnie zbliżonych warunków, do tych panujących w rzeczywistości, dla dzieci w różnym wieku i różnej wadze. Poza wymagającymi testami bezpieczeństwa, również inne kryteria mają wpływ na wynik testu, takie jak: obsługa i użytkowanie, ergonomia, wzornictwo, jakość wykonania i obecność susbstancji chemicznych. Testy bezpieczństwa są przeprowadzane przy pomocy profesjonalnych urządzeń, służacych do odwzorowania sytauacji w jakiej dochodzi do kolizji. Foteliki są również testowane podczas codziennego użytkowania przez rodziców i dzieci. Ocena ogólna to średnia wszystkich ocen w poszczególnych kategoriach. 

Dlaczego testy fotelików są tak istotne ?

Kryteria, wg których ADAC przeprowadza testy przewyższają znacznie wymogi normy ECE-R 44. Dodatkowo sa one często modyfikowane, podnosząc poprzeczkę dla producentów. W 2011 roku wprowadzono np. test na obecność szkodliwych substancji chemicznych, który jest bardzo wymagający i wpływa na ocenę ogólną bezpieczeństwa fotelika.