Skupina 2/3 - 15-36 kg (cca 3 - 12 let)

Vítěz testu ve sk. 2/3*:

Autosedačky Solution M-fix a Solution M ve skupině 2/3 zvítězily v testu 06/2015, sestaveného německou nezávislou spotřebitelskou testovací organizací Stiftung Warentest a obdržely výtečné výsledky od předních evropských testovacích institucí. Obě autosedačky získaly hodnocení 1.8 (DOBRÉ), což je ze všech testovaných autosedaček nejlepší výsledek. *ve srovnání s autosedačkami ostatních značek

  • Polohovací opěrka hlavy
  • Individuálně nastavitelná ochrana při bočním nárazu
  • 12-poziční výškově nastavitelná opěrka hlavy
  • ISOFIX Connect

Solution M-fix

Solution M

Komentář organizace Stiftung Warentest, Test 06/2015 (Solution M-fix)

"S 6,4 kilogrami je autosedačka poměrně lehká. Dobrá podpora nohou. Dobré polstrování. Dítě má dobrý výhled, ideální pozici sezení a dostatek prostoru."

Komentář autoklubu ADAC 06/2015 (Solution M-fix)

"Dobrá dětská autosedačka pro děti od 4 let, která nabízí dodatečné uchycení skrze ISOFIX (na sedadlech schválených pro takové použití). Toto uchycení vylepšuje stabilitu autosedačky a zabraňuje jejímu naklápění v zatáčkách."

Solution M(-fix) je dostupný ve všech barvách kolekce 2016

Phantom Grey
Princess Pink
Olive Khaki
Autumn Gold
Mars Red
Manhattan Grey
Royal Blue
Happy Black

Solution M(-fix) - výhody dětské autosedačky

Test dětské autosedačky: Solution M-fix

Jako člen úspěšné série autosedaček Solution je i Solution M-fix vybavený patentovanou polohovací opěrkou hlavy, která zabraňuje přepadnutí hlavy dítěte dopředu během spánku. Dalšími prvky jsou například individuálně nastavitelná Lineární ochrana při bočním nárazu a energii absorbující boční protektory, díky kterým autosedačka poskytuje optimální ochranu při bočním nárazu. Autosedačku lze používat také ve vozidlech bez ISOFIXu.

12-poziční výškově nastavitelná opěrka hlavy
Systém cirkulace vzduchu
Extra široký a hluboký sedák
Patentovaná polohovací opěrka hlavy
Individuálně nastavitelná Lineární ochrana při bočním nárazu
Energii absorbující skořepina
ISOFIX Connect (Solution M-fix)

Solution M: Patentovaná bezpečnost a výtečná funkčnost

Nejdůležitější bezpečnostní částí naší úspěšné série autosedaček Solution je patentovaná polohovací opěrka hlavy, která udržuje hlavu spícího dítěte v bezpečné zóně. V případě bočního nárazu je dítě dodatečně chráněné individuálně nastavitelnými bočními protektory.

Technické údaje

Solution M-Fix

D 405 mm / Š 540 mm / V 625 mm - 5,8 kg

Solution M

D 405 mm / Š 540 mm / V 625 mm - 5,2 kg

Sedák vs. autosedačka s opěrkou zad

Jedním z hlavních důvodů používání dětské autosedačky je přizpůsobení bezpečnostního pásu ve vozidle velikosti těla dítěte. Standardy ECE R 44/03 a 44/04 sice označují, že je sedák pro děti vážící více než 15 kg teoreticky dostačující pro splnění tohoto účelu. My však důrazně doporučujeme používat kompletní autosedačku s opěrkou zad, která nabízí optimální ochranu pánve, ramen a hlavy dítěte. Rozdíly mezi jednoduchým sedákem a pevnou autosedačkou s opěrkou zad a pohodlným vedením pásu jsou ohromné.

Problémy sedáků

Problém sedáků spočívá v tom, že neposkytují žádnou boční ochranu. Bezpečnostní autosedačky jsou vybavené bočnicemi, které při nehodě zabraňují kontaktu hlavy dítěte s oknem vozidla. Kromě vážných zranění při bočním nárazu mohou děti zranit také boční airbagy. U dospělých osob sice napomáhají k jejich ochraně, pro děti však mohou představovat vážnou hrozbu. Statistiky ukazují, že jedna ze čtyř autonehod je způsobená bočním nárazem. Ještě více alarmující je fakt, že tyto boční nárazy nesou asi 20% podíl na všech autonehodách spojených s úmrtím a vážnými zraněními dětí. Samostatný sedák neposkytuje dítěti dostatečnou ochranu jeho nejzranitelnějších oblastí. Vždy je zde riziko, že sedák vyklouzne zpod dítěte. Sedák navíc neusměrňuje bezpečnostní pás kolem ramen dítěte a způsobuje tak, že vede příliš blízko jeho krku. Kompaktní design dětské autosedačky s opěrkou zad zajišťuje nejen pevné zabezpečení dítěte, ale také vždy správnou pozici bezpečnostního pásu.