Iris M-Air

Од раѓање (со корпа) до 17 кг


Iris M-Air Количка

Разновидност и удобност за урбан живот

Iris M-Air е совршен избор за родители кои бараат лесна и флексибилна градска количка.

 • 3-во-1 систем со CYBEX транспортери и корпа
 • Склопување со една рака во самостоечка положба
 • Реверзибилно седиште со лежечка положба
 • Лесна, повижна и со гумени тркала кои секогаш остануваат тркалезни.

Оваа премиум градска количка е совршена комбинација на удобност и функционалност. Една од практичните особености на количката е екстра мекото седиште кое може да се постави во два правци и во лежечка позиција - и сето тоа со една рака. Гумените тркала овозможуваат несметно возење, посебно на рамни површини.

Видео туторијал

Изгледајте го туторијалот за да имате подобра претстава за особеностите и карактеристиките на количката.

CYBEX 3-во-1 travel system - во комбинација со CYBEX седиштата за автомобил - транспортери

CYBEX 3-во-1 travel system

во комбинација со CYBEX седиштата за автомобил - транспортери

Од раѓање па натака. CYBEX 3-во-1 системот нуди една рамка за три различни употреби според возраста на детето.

Оваа количка лесно може да се адаптира за максимален комфор и стил во секојдневниот градски живот. Може да се употребува како количка со соодветната Cot M или пак како систем за патување со едно од нашите врвни бебешки седишта - транспортери (двете компоненти и адаптерите се опционални). Кога детето ќе порасне, се користи како практична количка.

Компактно склопување со една рака - со функција на самостојно стоење

Компактно склопување со една рака

со функција на самостојно стоење

Количката лесно се склопува со една рака во компактна целина.

Лесно и брзо може да се спакува благодарение на методата потегни и склопи. Рамката може самостојно да стои кога ќе се склопи и на тој начин ви заштедува простор кога сте дома или надвор.

Седиште во два правци и лежечка позиција - може да се користи свртено кон родителот или нанапред

Седиште во два правци и лежечка позиција

може да се користи свртено кон родителот или нанапред

Благодарение на прилагодливото седиште, количката може да се користи во двата правци.

седиштето се накосува во лежечка положба во двата правци.

Лесни тркала - За рамни површини

Лесни тркала

За рамни површини

Лесните и агилни гумени тркала се особено погодни за рамни површини.

Меко и удобно возење низ улиците во градот. Помалите и тенки тркала прават лесно да се управува во брзите градови. Суспензијата на сите тркала го прави меко возењето. Дополнително, гумените тркала никогаш неможат да се дупнат или деформираат.

Carry Cot M - Безбедност и удобност во првите месеци на бебето

Carry Cot M

Безбедност и удобност во првите месеци на бебето

Корпата Carry Cot M на CYBEX е многу лесна без тоа да наштети на комфорот.

Удобниот, екстра широк душек овозможува ергономично исправна и комфорна лежечка позиција. Интегрираната XXL стреа за заштита од сонце штити со UVP50+, исто и од ветер и дожд. Carry Cot M е компатибилна со сите CYBEX колички од колекцијата Gold.

карактеристики

 • Висината на рачката се прилагодува со една рака - За полесно маневрирање

  Висината на рачката се прилагодува со една рака:
  За полесно маневрирање

 • XXL стреа за заштита од сонце која може да се оптегне - Одлична заштита од сонце и ветер со UVP50+

  XXL стреа за заштита од сонце која може да се оптегне:
  Одлична заштита од сонце и ветер со UVP50+

 • Пространа шопинг корпа - Екстра голема и погодна

  Пространа шопинг корпа:
  Екстра голема и погодна

 • Суспензија на сите тркала - За меко возење

  Суспензија на сите тркала:
  За меко возење

 • Заштитна пречка - Се отвара од едната страна за да може детето лесно да се стави

  Заштитна пречка:
  Се отвара од едната страна за да може детето лесно да се стави

додатоци

Engineered in Germany

должина/ширина/висина: 970 / 580 / 960 - 1060 должина во мм
тежина: 10,3 кг
Се пере во машина на 30°
Развиено и дизајнирано во Германија
Од раѓање (со корпа) до 17 кг

сервис

Превземи документ: упатство за употреба

Faq

Што значи автоматско заклучување на тркалата ?
Дали дотрајаните тркала можат да се заменат?