Balios M

Од раѓање (со корпа) до 17 кг


Balios M Количка

Функционала и прилагодлива

Balios M е удобна и елегантна, совршена количка за град.

 • 3-во-1 систем со CYBEX транспортер и корпа
 • Со една рака се склопува во самостоечка положба
 • Реверзибилно седиште со лежечка положба
 • Гумени тркала за секаков терен

Оваа функционална премиум количка има реверзибилно седиште чија насока може да ја промените додека шетате. Гумените тркала овозможуваат непречено возење дури и по нерамни терени. Најдобро чуваната тајна на Balios M е дека кај повеќето нејзини функции користите само една рака.

Видео туторијал

Изгледајте го туторијалот за да имате подобра претстава за особеностите и карактеристиките на количката.

CYBEX 3-во-1 travel system - во комбинација со CYBEX седиштата за автомобил - транспортери

CYBEX 3-во-1 travel system

во комбинација со CYBEX седиштата за автомобил - транспортери

Од раѓање па натака. CYBEX 3-во-1 системот нуди една рамка за три различни употреби според возраста на детето.

Оваа количка лесно може да се адаптира за максимален комфор и стил во секојдневниот градски живот. Може да се употребува како количка со соодветната Cot M или пак како систем за патување со едно од нашите врвни бебешки седишта - транспортери (двете компоненти и адаптерите се опционални). Кога детето ќе порасне, се користи како практична количка.

Компактно склопување со една рака - со функција на самостојно стоење

Компактно склопување со една рака

со функција на самостојно стоење

Количката лесно се склопува со една рака во компактна целина.

Лесно и брзо може да се спакува благодарение на методата потегни и склопи. Рамката може самостојно да стои кога ќе се склопи и на тој начин ви заштедува простор кога сте дома или надвор.

Седиште во два правци и лежечка позиција - може да се користи свртено кон родителот или нанапред

Седиште во два правци и лежечка позиција

може да се користи свртено кон родителот или нанапред

Благодарение на прилагодливото седиште, количката може да се користи во двата правци.

седиштето се накосува во лежечка положба во двата правци.

Тркала за секаков терен - За груби и нерамни површини

Тркала за секаков терен

За груби и нерамни површини

Гумените тркала кои не ја менуваат формата, овозможуваат меко возење и по нерамни терени.

Меко и удобно возење дури и на груби и нерамни површини. Поголемите и широки тркала трпат поголемо оптоварување и се прикладни за места со неасфалтирани улици или во природа. Освен тоа, високо-квалитетните гумени тркала имаат полнење со пена и никогаш неможат да се дупнат или деформираат.

Carry Cot M - Безбедност и удобност во првите месеци на бебето

Carry Cot M

Безбедност и удобност во првите месеци на бебето

Корпата Carry Cot M на CYBEX е многу лесна без тоа да наштети на комфорот.

Удобниот, екстра широк душек овозможува ергономично исправна и комфорна лежечка позиција. Интегрираната XXL стреа за заштита од сонце штити со UVP50+, исто и од ветер и дожд. Carry Cot M е компатибилна со сите CYBEX колички од колекцијата Gold.

карактеристики

 • Висината на рачката се прилагодува со една рака - За полесно маневрирање

  Висината на рачката се прилагодува со една рака:
  За полесно маневрирање

 • XXL стреа за заштита од сонце која може да се оптегне - Одлична заштита од сонце и ветер со UVP50+

  XXL стреа за заштита од сонце која може да се оптегне:
  Одлична заштита од сонце и ветер со UVP50+

 • Пространа шопинг корпа - Екстра голема и погодна

  Пространа шопинг корпа:
  Екстра голема и погодна

 • Суспензија на сите тркала - За меко возење

  Суспензија на сите тркала:
  За меко возење

 • Заштитна пречка - Се отвара од едната страна за да може детето лесно да се стави

  Заштитна пречка:
  Се отвара од едната страна за да може детето лесно да се стави

додатоци

Engineered in Germany

должина/ширина/висина: 1020 / 590 / 1000 - 1100 должина во мм
тежина: 11,2 кг
Се пере во машина на 30°
Развиено и дизајнирано во Германија
Од раѓање (со корпа) до 17 кг

сервис

Превземи документ: упатство за употреба

Faq

Што значи автоматско заклучување на тркалата ?
Дали дотрајаните тркала можат да се заменат?