Agis M-Air4

Од раѓање до 17 кг


Agis M-Air4 количка

Нашиот урбан теренец

Agis M-Air4 e урбан теренец - лесен и агилен, и исклучително удобен.

 • 3-во-1 систем со CYBEX транспортер и корпа
 • Се склопува со една рака во самостоечка позиција
 • Лесна, агилна со гумени тркала кои не се деформираат
 • Седиште со наклон кој се подесува со една рака

Оваа количка ги балансира флексибилноста, стабилноста и комфорот на 4 гумени тркала. Урбаниот теренец е доста практичен, има седиште кое се прилагодува со една рака и извонредно компактната големина кога е склопен, што го прави идеален за шетање низ град.

Agis Туторијал

CYBEX 3-во-1 travel system - Една рамка, три варијанти

CYBEX 3-во-1 travel system

Една рамка, три варијанти

Од раѓање, практичниот 3-во-1 систем за патување нуди една рамка со три различни употреби во зависност од возраста на детето.

Количката лесно може да се прилагоди и да обезбеди максимална удобност и стил во секојдневната градска употреба. Може да се користи како количка со соодветната корпа Carry Cot M или како систем за патување со некое од нашите врвни бебешки седишта - транспортери (и двете компоненти и адаптерите се опционални). Кога детето ќе порасне, се користи како количка со седиште.

Компактно склопување со една рака - со функција на самостојно стоење

Компактно склопување со една рака

со функција на самостојно стоење

Количката лесно се склопува со една рака во компактна целина.

Лесно и брзо може да се спакува благодарение на методата потегни и склопи. Рамката може самостојно да стои кога ќе се склопи и на тој начин ви заштедува простор кога сте дома или надвор.

Лесни тркала - За рамни површини

Лесни тркала

За рамни површини

Лесните и агилни гумени тркала се особено погодни за рамни површини.

Меко и удобно возење низ улиците во градот. Помалите и тенки тркала прават лесно да се управува во брзите градови. Суспензијата на сите тркала го прави меко возењето. Дополнително, гумените тркала никогаш неможат да се дупнат или деформираат.

Седиште на спуштање со една рака - За оптимална седечка и лежечка положба

Седиште на спуштање со една рака

За оптимална седечка и лежечка положба

За максимална удобност, седиштето може целосно да се спушти со само една рака.

Оваа количка лесно се спушта до лежечка позиција со помош на една рака, нудејќи одлична положба на детето за спиење.

Carry Cot M - Безбедност и удобност во првите месеци на бебето

Carry Cot M

Безбедност и удобност во првите месеци на бебето

Корпата Carry Cot M на CYBEX е многу лесна без тоа да наштети на комфорот.

Удобниот, екстра широк душек овозможува ергономично исправна и комфорна лежечка позиција. Интегрираната XXL стреа за заштита од сонце штити со UVP50+, исто и од ветер и дожд. Carry Cot M е компатибилна со сите CYBEX колички од колекцијата Gold.

карактеристики

 • XXL стреа за заштита од сонце која може да се оптегне - Одлична заштита од сонце и ветер со UVP50+

  XXL стреа за заштита од сонце која може да се оптегне:
  Одлична заштита од сонце и ветер со UVP50+

 • Пространа шопинг корпа - Екстра голема и погодна

  Пространа шопинг корпа:
  Екстра голема и погодна

 • Суспензија на сите тркала - За меко возење

  Суспензија на сите тркала:
  За меко возење

 • Заштитна пречка - Се отвара од едната страна за да може детето лесно да се стави

  Заштитна пречка:
  Се отвара од едната страна за да може детето лесно да се стави

додатоци

Engineered in Germany

должина/ширина/висина: 880 / 580 / 970 должина во мм
тежина: 8,6 кг
Се пере во машина на 30°
Развиено и дизајнирано во Германија
Од раѓање до 17 кг

сервис

Превземи документ: упатство за употреба

Faq

Што значи автоматско заклучување на тркалата ?
Дали дотрајаните тркала можат да се заменат?