Skupina 0+ / 0 - 13 kg (od narození až do 18 měsíců)

Vítěz testu: dětská
autosedačka Cloud Q

Pásem zajištěná dětská autosedačka Cloud Q se ve sk. 0+ stala vítězem testu 06/2015 německé nezávislé testovací organizace Stiftung Warentest a od předních evropských testovacích institucí získala vynikající výsledky. Navíc byla připásaná autosedačka Cloud Q jedinou autosedačkou, která v testu obdržela hodnocení "velmi dobré" v kategorii "bezpečnost". Cloud Q v kombinaci s ISOFIX bází Base Q-fix získal v testu výtečnou známku 2.0 (DOBRÉ).

  • Polohovací opěrka zad
  • Teleskopický L.S.P. systém
  • S kočárky tvoří cestovní systém
  • XXL sklápěcí sluneční stříška
  • Volitelné: Base Q-fix

Cloud Q & Base Q-fix

Cloud Q

Komentář organizace Stiftung Warentest, Test 06/2015 (Cloud Q, připásaná)

"Velmi nízké riziko zranění při čelním nebo bočním nárazu. Vedení pásu je perfektní, dítě se snadno zajišťuje a autosedačku lze jednoduše nainstalovat."

Komentář autoklubu ADAC 06/2015 (Cloud Q s Base Q-fix)

"Dobrá dětská autosedačka, kterou lze pomocí ISOFIX báze snadno a bezpečně zajistit ve vozidle."

Cloud Q je k dispozici ve všech barvách kolekce 2016

Cloud Q PlusCloud Q Comfort
Princess Pink
Olive Khaki
Autumn Gold
Mars Red
Manhattan Grey
Royal Blue
Happy Black
Phantom Grey
Princess Pink
Olive Khaki
Autumn Gold
Mars Red
Manhattan Grey
Royal Blue
Happy Black

Cloud Q - výhody dětské autosedačky

Cloud Q: Vítěz testu ve Sk. 0+

Novou funkcí autosedačky Cloud Q je možnost změny do horizontální pozice mimo vozidlo. Díky většímu prostoru na nohy a téměř ploché pozici vleže může dítě ležet v pohodlné a ergonomické pozici. Úhel lze nastavit snadno pouze jednou rukou bez nutnosti vyjmutí dítěte. Madlo je pro snažší mobilitu stále v pozici na přenášení. V kombinaci s kočárky CYBEX lze Cloud Q používat jako pohledný cestovní systém.

Polohovací opěrka zad
11-poziční výškově nastavitelná opěrka hlavy
Extra široké Y pásy
Integrovaná XXL sklápěcí sluneční stříška
Teleskopický L.S.P. systém
Energii absorbující skořepina

Stabilita a bezpečnost: Base Q-fix

Base Q-fix je ve vozidle zabezpečená ISOFIX konektory, které poskytují více stability a bezpečí. Ve vozidlech bez systému ISOFIX lze bázi ve vozidle zajistit pomocí bezpečnostního pásu. Dětskou autosedačku lze snadno nacvaknout na bázi a používat bez nutnosti dalšího dodatečného připevňování ve vozidle. Pomocí indikátoru si lze ověřit správnou instalaci.

Rychlé napínání pásu
Výškově nastavitelná opěrná noha
ISOFIX

Technické údaje

D 670 mm \ Š 440 mm \ V 395-565 mm Dětská autosedačka 5,4 kg - báze 5,5 kg

Testování dětských autosedaček

Přestože jsou rodiče po celém světě různí, jednu věc mají společnou. Všichni sdílejí obavu o bezpečí jejich dětí. Především bezpečnost ve vozidle je tématem bez možnosti kompromisů. K usnadnění výběru správné dětské autosedačky byly po celém světě vytvořeny standardy. V Evropě musí v současnosti výrobci autosedaček splňovat standardy ECE R 44/04 nebo ECE R-129. Kromě zákonných požadavků jsou dětské autosedačky také kontrolovány a testovány nezávislými instituty, jako např. německý automobilový klub (ADAC) a Stiftung Warentest. Potencionální výherce takového testu musí splňovat nejpřísnější požadavky v různých kategoriích.

ADAC jako příklad: Jak jsou dětské autosedačky testovány?

Jednou či dvakrát do roka testuje německý automobilový klub ADAC nejnovější dětské autosedačky všech skupin při speciálně simulovaných čelních a bočních nárazech. Čelní nárazy se uskutečňují při rychlosti 64 km/h a boční nárazy při 50 km/h. V závislosti na váhové kategorii jsou používány různě velké testovací figuríny, pomocí kterých se simulují co nejpřesnější následky nehod u odlišně starých a velkých dětí. Kromě rozsáhlých bezpečnostních testů se do celkového výsledku promítají i testy ostatních vlastností autosedačky, jako např. ovládání, ergonomie, čištění, zpracování a přítomnost škodlivých látek. Bezpečnostní testy se provádějí pomocí profesionálního vybavení, které přesně simuluje události při nehodě. Dětské autosedačky jsou také testovány každodenním používáním opravdovými rodiči a dětmi. Konečné hodnocení vychází z průměru výsledků testů v jednotlivých kategoriích.

Proč je testování dětských autosedaček tak důležité?

Testovací podmínky např. zmiňovaného ADAC testu jsou mnohem přísnější než podmínky standardu ECE-R 44 a neustále se zpřísňují. Zároveň se neustále vyhodnocují přijatelné konečné výsledky a kategorie. V roce 2011 se např. poprvé uskutečnil test na škodlivé látky v dětských autosedačkách. Proto takovéto testy znatelně přispívají k vylepšení bezpečnosti dětských autosedaček.